18 czerwca 2011

Odpoczywaj bezpiecznie

Wakacje mają swoje prawa! To czas radości, beztroski i uroczego leniuchowania. Jednak nie należy tracić rozwagi w swoim codziennym postępowaniu. Pamiętajmy o tym, aby odpoczywać bezpiecznie.

Swoją refleksją na temat serii książek Z nami bezpieczniej dzielą się z nami uczennice z klasy 6B:

Zbliżają się upragnione przez nas wakacje - czas słońca, letnich zabaw, wyjazdów. Mimo tego, że wakacje kojarzą nam się z beztroską, przyjemnościami to możemy napotkać podczas nich na  wiele niebezpieczeństw. Bez względu na to, czy gdzieś wyjeżdżamy, czy spędzamy wolne dni w domu, ważne jest aby pamiętać jak należy zachować się w określonych sytuacjach. Na przykład wiedzieć gdzie wolno się kąpać, jak udzielić pierwszej pomocy, dlaczego nie należy „skakać na główkę” w niektórych miejscach, jak zachowywać się w lesie, nad wodą, jak bezpiecznie przemieszczać się pieszo, na rowerze, jak zachować się w obliczu wielu niebezpiecznych sytuacji. Polecamy wszystkim uczniom książki z cyklu Z nami bezpieczniej, które możesz przeczytać w naszej czytelni. Znajdziesz w nich odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań z tej dziedziny, rysunki, ostrzeżenia, opisy sytuacji najczęściej spotykających młodzież  w Twoim wieku. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się tymi książkami. To, co jest w nich zawarte, pomoże Ci zdobyć nie tak trudną, a jednak bardzo potrzebną na wakacje wiedzę.
Życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku!
Małgosia Pabian  kl. 6b

Wszyscy bardzo dobrze wiemy, że niedługo rozpoczynają się wakacje. Jest to czas, w którym relaksujemy się, bawimy, wyjeżdżamy do ciekawych miejsc i odpoczywamy od szkolnych obowiązków. W tym czasie powinniśmy szczególnie uważać na zdrowie nasze, a także innych. Każdy z nas podczas wakacji myśli tylko o dobrej zabawie, a tymczasem chwila zapomnienia i braku rozwagi może czasami prowadzić do ogromnych tragedii. Nie zdajemy sobie sprawy, że pływanie w niedozwolonych miejscach, zabawa ogniem, czy branie narkotyków może spowodować poważne wypadki i skutki. Dlatego polecam książki z cyklu Z nami bezpieczniej. W naszej bibliotece znajdują się cztery części tej serii: Nad wodą, Narkotykowe dylematy, Nie igraj z …, Z rowerem za pan brat.
Czytając te książki uświadomiłam sobie, że czas wakacji, to także czas dla niebezpieczeństw. I już wiem, jak sobie z nimi poradzić. Polecam.
Paulina Sikora kl. 6b

1 komentarz: