30 czerwca 2012

Na koniec

Po długim roku szkolnym nadszedł czas wakacji. Zanim jednak opuściliśmy szkolne sale, wszyscy wzięliśmy udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2011/2012. W czwartek w bibliotece szkolnej nagrodziliśmy zwyciężczynie całorocznego konkursu Najlepszy czytelnik w szkole, czyli: Natalię Sikorę i Nikolettę Drążkiewicz (najlepsze czytelniczki z klas 1-3 szkoły podstawowej), Klaudię Kuleszę (najlepszą czytelniczkę spośród uczniów klas 4-6) oraz Małgorzatę Pabian (najlepszą czytelniczkę gimnazjum). Wśród wyróżnionych znalazły się także: Karolina Korcipa (za niestrudzoną i twórczą pracę w aktywie bibliotecznym, zespole redakcyjnym Biblotki i profesjonalne przewodniczenie reaktywowanemu Klubowi Miłośników Książek) oraz Martyna Częszczyk i Sylwia Owczarek (za równie niestrudzoną pracę na rzecz szkoły i biblioteki).

Podziękowania wręczyliśmy ponadto przybyłym na uroczystość rodzicom. To dzięki ich pomocy i wsparciu udało nam się stworzyć multimedialny Kącik Regionalny, sukcesywnie uzupełniany o skany i fotografie rodzinnych pamiątek czy zbiorów związanych z regionem.

Chciałybyśmy jeszcze raz gorąco podziękować za wspieranie działań podejmowanych przez bibliotekę szkolną. Nasze podziękowania kierujemy zwłaszcza w stronę wszystkich członków tzw. aktywu bibliotecznego. To dzięki Wam biblioteka szkolna nie jest pusta i smutna, ale tętni życiem i pozytywną energią. Do zobaczenia we wrześniu! A na najbliższe dwa miesiące: dużo słońca i dobrej zabawy!