8 października 2012

Biblioteka na TEDxRawaRiver

Spotkanie TED to międzynarodowe wydarzenie dotyczące technologii, rozrywki i projektowania (TED = technology, entertainment, design), które za każdym razem gromadzi naprawdę niezwykłych, inspirujących ludzi. Każdy z nich przedstawia zagadnienie, ideę czy odkrycie w ciągu ośmiominutowej wypowiedzi, a te dotyczą naprawdę bardzo różnorodnych tematów. Od badań nad walką z rakiem czy neurobiologii, przez sprawy związane ze szkołą, religiami, polityką, na historii pralki automatycznej i po prostu byciu zwariowanym skończywszy. Ważne żeby przedstawiane zagadnienie mieściło się w haśle TED: "Pomysły warte rozpowszechniania".

Nieco mniejsza, lokalna konferencja TEDx organizowana jest w październiku w Katowicach. Mowa na niej będzie o nowej wersji miast, miast 2.0, które ma być przyjaźniejsze dla swoich mieszkańców, przez nich współtworzone. Z radością chcemy poinformować, że, jako część specjalnie wybranej setki osób, oglądać wszystkie wydarzenia i specjalnie dla was je relacjonować będziemy właśnie my - wasza ulubiona biblioteka. Wszystkie informacje oczywiście jak zwykle znajdziecie na naszej stronie internetowej i na profilu na Facebooku. Już teraz zachęcamy do oglądania transmisji live wszystkich wystąpień. Poniżej film promujący katowicką konferencję: