18 października 2012

Jakub Ćwiek w bibliotece!

Już 30 października zapraszamy na spotkanie z autorem powieści i opowiadań fantastycznych Jakubem Ćwiekiem. Autor urodził się w roku filmowego Conana Barbarzyńcy i Blade Runnera w Opolu. Fantastyką interesuje się od zawsze. Swoje zainteresowania rozwijał na własną rękę w rodzinnych Głuchołazach aż do rozpoczęcia studiów na kulturoznawstwie, kiedy to znalazłszy się w Katowicach, przystąpił do Śląskiego Klubu Fantastyki. Do dziś uważa, że była to jedna z jego najlepszych życiowych decyzji. Razem z innymi artystami tworzy trupę teatralną Słudzy Metatrona.

Ćwiek jest autorem wielu opowiadań i powieści. Najważniejsze z nich to Ofensywa szulerów, Krzyż Południa. Rozdroża i cykl Kłamca (Kłamca, Kłamca 2: Bóg marnotrawny, Kłamca 3: Ochłap sztandaru, Kłamca 4: Kill'em all).

Za jedno ze swoich opowiadań, Bajkę o trybach i powrotach (tutaj znajdziesz fragment), Ćwiek został nagrodzony Nagrodą im. Janusza Zajdla - najważniejszą polską nagrodą przyznawaną autorom fantastyki.

Książki Ćwieka to niesamowita mikstura popkultury i mitologii, historii i religii. Mamy więc prawdziwy zastęp bohaterów, obok siebie występują Mick Jagger i Loki, Bachus i archanioł Gabriel, baron Samedi i Anubis. Do tej wybuchowej mieszanki herosów dochodzi jeszcze wartka akcje, cięte dialogi i odrobina poważnych kwestii. A wszystko to w aurze ironicznego dowcipu.

Tym bardziej nie możemy już doczekać się na dzień, kiedy będziemy gościć autora u siebie!