31 października 2012

Pasowanie w bibliotece

Co roku jednym z najważniejszych wydarzeń października w naszej bibliotece jest pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Nie inaczej było i tym razem. W świat książek najmłodszych zaprosili Pinokio, Koszałek Opałek ze świtą krasnoludków, Autor i ogłaszający swoje przybycie głośnym bębnieniem Dobosz. Bajkowa trupa przekazała pierwszakom wszystkie prawa i obowiązki czytelnika oraz przyjęła od nich przysięgę, w której zobowiązali się o książki dbać i często odwiedzać szkolną bibliotekę. Przypieczętowaniem wkroczenia do świata czytelników było symboliczne dotknięcie opasłą księgą ramienia każdego z pierwszoklasistów. Oczywiście wszystko odbyło się w bajkowej atmosferze doskonałej zabawy i wspólnych śpiewów. Nowych czytelników gorąco witamy i zapraszamy do jak najczęstszego odwiedzania niezwykłych światów obecnych w książkach.