24 października 2012

Warsztaty haftu

W bibliotece uwielbiamy mailować i czatować, siedzieć na Facebooku i liczyć wasze "lajki", studiować emotikony, robić multimedialne prezentacje i rzucać je na każdą możliwą ścianę. Elektroniczne wodotryski i fajerwerki to właśnie dla nas. Jednak bardzo nie chcemy być jednostronni. Oprócz wirtualnej rzeczywistości chcemy też poznawać to co w realu. Stąd nasz pomysł na warsztaty haftu.

Za pełny profesjonalizm warsztatów odpowiadała pani Helena Kwiatkowska, artystka zrzeszona w Stowarzyszeniu Twórców Zagłębia Dąbrowskiego i Związku Plastyków Artystów Rzeczypospolitej Polskiej, wielokrotna laureatka ogólnopolskich konkursów, której prace można znaleźć w wielu publikacjach, a liczba wystaw indywidualnych i zbiorowych w których brała udział jest imponująca.

Istotnym wsparciem podczas drugiej odsłony warsztatów była pani Zofia Cencek, również artystka Stowarzyszenia Twórców Zagłębia Dąbrowskiego oraz Klubu Literackiego "Pejzaże myśli" działającego przy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Sosnowcu, pisarka, jej wiersze publikowane były w wielu zbiorach i tomikach indywidualnych, zajmująca się także haftem artystycznym, kilkukrotna uczestniczka festiwalu Art.Naif w Katowicach.

Atmosfera warsztatów była naprawdę niezwykła. Nauczyciele i uczniowie razem wkładali wszystkie siły w uzyskanie jak najlepszych efektów, choć sztuka haftu była im nieraz całkowicie obca. Jednak pod czujnym okiem goszczącej u nas artystki, po kilku próbach udało się przezwyciężyć wszystkie trudności.

Cieszymy się bardzo, że nasze warsztaty cieszyły się (i nadal cieszą) takim zainteresowaniem i mamy nadzieję spotkać się na kolejnych organizowanych przez bibliotekę wydarzeniach.

1 komentarz:

1. Bardzo fajny pomysł w pewnym sensie kultywacja zajęć naszych babć