21 października 2012

Wiedza na łączach (i nie tylko)

Zostać studentem w gimnazjum? Dlaczego nie?! Najnowsza propozycja Uniwersytetu Śląskiego właśnie to umożliwia! Uniwersytet Śląski Młodzieży to inicjatywa w ramach której można uczestniczyć w zajęciach na trzech, specjalnie dla tego celu utworzonych, wydziałach.

Wydział Teorii i Doświadczeń związany jest z naukami ścisłymi. Przede wszystkim rozwija zagadnienia dotyczące zjawisk przyrody, przebiegu i mechanizmu procesu ewolucji, zagadnienia zdrowia i chorób człowieka oraz technologii życia.

Wydział Komunikacji i Języka nieodłącznie związany z komunikacją i językiem w ogóle. Każda z jego pracowni dotyczy innego wycinka komunikowania się. Studenci mają możliwość poprowadzenia negocjacji, a także zaznajamiają się praktycznie z technikami tłumaczenia tekstów.

Wydział Działań Publicznych i Aktywności Społecznych reprezentują pracownie skupiające się wokół zagadnień z zakresu medioznawstwa, marketingu politycznego, polityki społecznej, stosunków międzynarodowych oraz badań współczesnej kultury.

Wszystkie te atrakcje dostępne są po wcześniejszym zapisie, już od 23 listopada. Wszystkie pozostałe informacje można znaleźć na stronie Uniwersytety Śląskiego Młodzieży - mlodziez.us.edu.pl


To jednak nie wszystko. Już teraz można obejrzeć wykład profesora Krzysztofa Diksa zatytułowany "Po co komu te algorytmy", przygotowany przez wydawnictwo PWN w ramach bardzo ciekawego cyklu "Wiedza na łączach", w ramach którego ciekawe tematy omawiane przez ciekawych specjalistów podczas wykładów transmitowanych w Internecie. Gorąco polecamy!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza