11 grudnia 2012

Mikołaj w bibliotece!

W tym roku wizyta Mikołaja w bibliotece obfitowała w masę atrakcji. Część społeczności szkolnej uczestniczyła w rozegranym po raz pierwszy Mikołajkowym Turnieju SCRABBLE, część wzięła udział w kolejnej edycji, organizowanej wspólnie z samorządem klas 4-6, akcji "I ty zostaniesz Mikołajem". Tym razem wór świętego Mikołaja był wypchany aż po brzegi. Hojność darczyńców zasługuje na szczególne uznanie i podziękowania. Dzięki nim na półki naszej biblioteki trafiły kolejne części Strrrasznej historii (tym razem poznajemy świat rewelacyjnych Greków, niesamowitych Egipcjan, niewiarygodnych Inków i okrutnych Wikingów), Najnowsze przygody Mikołajka, dwie części Dziennika Cwaniaczka (kto wie czy nie bardziej niegrzecznego niż sam Mikołajek), Eksperymenty są super (i rzeczywiście tak jest!) i wigilijna opowieść Samotne święta Oskara.

Dzień Mikołajek w bibliotece to nie tylko prezenty od Samorządu Uczniowskiego, ale także od Dyrektorów, nauczycieli i rodziców uczniów.

Ale i to nie wszystko! W ramach kontynuowanej przez nas współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego również otrzymaliśmy małe upominki książkowe.

Współpraca z sosnowiecką księgarnią Bookowisko także zaowocowała mikołajowym podarunkiem.

Do tego wszystkiego otrzymaliśmy jeszcze książki z biura Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka (który jest również Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu).