10 stycznia 2013

Dropbox w bibliotece

Przychodzisz do biblioteki i pracujesz na jednym komputerze, ale okazuje się, że trzeba przenieść pracę na inny komputer? drukarka podpięta jest do komputera obok? a może chciałbyś kontynuować pracę w domu? Do tej pory potrzebny był pendrive, na którego trzeba było skopiować pliki i otworzyć w nowym miejscu. Od dziś jest to zupełnie niepotrzebne.

Przenoszenie plików w obrębie biblioteki jest od dziś dużo łatwiejsze. Na każdym komputerze na Pulpicie znajduje się folder "Dropbox". Wystarczy przenieść do niego plik i w kilka sekund znajduje się on na każdym komputerze w bibliotece. Po zakończonej pracy chcemy usunąć plik - nic prostszego. Wystarczy usunąć go z folderu "Dropbox" i znika z każdego komputera. A co jeśli chcemy zabrać pracę do domu? Plik umieszczamy w folderze "Pliki" wewnątrz folderu "Dropbox", a w domu wchodzimy na stronę biblioteki, klikamy obrazek po lewej i kierowani jesteśmy do strony, gdzie znajdziemy swój plik.
Krótka ściąga:
Pliki w obrębie biblioteki: przenosimy do "Dropbox" na Pulpicie (Pulpit -> Dropbox)
Pliki do domu: przenosimy do "Pliki" w "Dropbox" na Pulpicie. (Pulpit -> Dropbox -> Pliki)