10 maja 2013

Blogi z Bibliotecznym Znakiem Jakości

Historia blogów zaczyna się od przeniesienia dobrze znanych wszystkim pamiętników (dawniej często w zeszytach z kłódeczką) do świata cybernetycznego. Wpisy rodzaju "Dzisiaj idę do szkoły" albo "Na śniadanie było kakao" niestety interesowały tylko krąg najbliższych znajomych. Z czasem jednak sytuacja zaczęła wyglądać zupełnie inaczej i blogi stały się ucieleśnieniem ideału, mówiącego, że każdy może stać autorem ciekawego serwisu. I tak mamy już tysiące (jeśli nie miliony) blogów nazywanych eksperckimi, na których różni specjaliści lub po prostu hobbyści dzielą się swoją wiedzą. Mamy więc blogi technologiczne (tych jest chyba najwięcej), blogi kulinarne, modowe (ich autorki zwane są szafiarkami), naukowe, książkowe, muzyczne, rękodzielnicze (to bardzo szeroka grupa - mieszczą się tu twórcy biżuterii, tworów szydełkowych, sutaszu, modelinowych cudów itd.) i wiele innych. 

W bibliotece uwielbiamy czytać blogi, które opisują pasje swych autorów. Oczywiście jak wszędzie są wśród nich te ciekawsze, staranniejsze, ładniejsze i te troszkę mniej. Chcąc wyróżnić te najlepsze, a jednocześnie zachęcić was gorąco do ich poczytania czy obejrzenia wpadliśmy na pomysł stworzenia listy i buttona (którego autorzy mogą umieścić na swoim blogu), które to wynalazki wskazywałyby tych najciekawszych.

Oczywiście w bibliotece interesują nas najbardziej książki, ale równie mocno wasze pasje. Dlatego zapraszamy autorów blogów książkowych, blogów naukowych, blogów origami i tych wszystkich, które wyrażają wasze zainteresowania, do zgłaszania swoich stron. Prosimy również czytelników tych prawdziwych perełek o dzielenie się z innymi swoimi odkryciami. Oprócz sławy i chwały oferuje również znaczący wzrost liczby czytelników. Do dzieła więc!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza