16 września 2013

Nowa biblioteka


Bez głośnych zapowiedzi, prawie całkiem po cichu, od dnia dzisiejszego dokonuje się wielka rewolucja w naszej bibliotece. Wielka zarówno dla nas, jak i dla was. Wielka, dlatego, bo zmieniająca nasze wspólne długoletnie przyzwyczajenia, utarte zwyczaje i sposób komunikowania się, jeśli chodzi o wypożyczenia książek. Choć jeszcze nie na pełną skalę, ale już oficjalnie, przechodzimy na system wypożyczania komputerowego. 

Co oznacza to dla Was, drodzy czytelnicy? Na chwilę obecną zmiany dotyczą głównie sposobu wypożyczania – nie musicie już wyciągać karty zanim pójdziecie wybrać sobie książkę, każde wypożyczenie natomiast musicie potwierdzić swoim podpisem na karcie książki. Ponieważ to nasze początki to prosimy o cierpliwość przy wypożyczaniu. 

Wypożyczanie komputerowe dla nas oznaczać będzie możliwość dokładniejszego obserwowania waszych czytelniczych zwyczajów, tego, które książki lubicie bardziej, a które mniej. Docelowo natomiast będziecie mogli sprawdzić już w domu czy książka jest dostępna i np. ją zarezerwować. Przed nami jeszcze długa droga, ale wiemy, że celem jest nowa, lepsza biblioteka.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza