1 października 2013

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

To już 14 raz, kiedy obchodzimy październikowe święto bibliotek szkolnych. Corocznie, to dla nas doskonała okazja, żeby spotkać się z wami częściej i bardziej intensywnie niż podczas codziennego wypożyczania książek, a także zachęcić Was do odwiedzania biblioteki i czytania książek.

W tym roku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych jest również doskonałą okazją do zaprezentowania Wam zmian, które w coraz większym tempie zachodzą w bibliotece. Nasza biblioteczna odnowa to przede wszystkim elektroniczny system wypożyczeń, o którym już wspominaliśmy. Dla nas to łatwiejsze przyglądanie się Waszym czytelniczym nawykom, dla Was to dokładniejsza informacja o dostępności książek, możliwości sprawdzenia katalogu w domu czy zarezerwowania książki. Dodatkowo to doskonała forma poznania tego, co czeka dziś na Was w niemal każdej już bibliotece miejskiej, wojewódzkiej, akademickiej. Za nami dopiero pierwsza odsłona tego projektu, a przed nami jeszcze kody kreskowe na każdej książce, które umożliwią nam na wpisywanie i odpisywanie książek za pomocą czytnika kodów, a także okodowana karta czytelnika dla każdego z uczniów i nauczycieli.

Druga kwestia, która pojawi się w trakcie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych to odkrywanie tajemnic Zagórza, którym chcieliśmy Was zainteresować. Wierzymy, że pod codziennie oglądaną, trochę nudną i szarą fasadą, na którą składają się znane miejsca - ulice, bloki, sklepy, przystanki, kryje się ciekawa, pulsująca niezwykłym rytmem, nieco mroczna strona dzielnicy, w której mieszkamy.

Oczywiście to tylko dwa największe wydarzenia nadchodzącego miesiąca. Czeka nas jeszcze wiele, wiele innych atrakcji, na które my czekamy z wielką niecierpliwością.