10 października 2013

Październikowe wydarzenia

Już ponad tydzień października za nami - czas więc na małe podsumowanie. Po raz kolejny musimy się pochwalić zmianami, które zachodzą w bibliotece. Dzięki kilku małym przesyłkom, które sprawiły, że poczuliśmy prawie bożonarodzeniowy nastrój, mamy już możliwość przygotowania książek do elektronicznych wypożyczeń. Kody kreskowe w liczbie jedenastu tysięcy sztuk już są w trakcie naklejania, nasz czytnik kodów też jest już w ruchu. A do tego jeszcze przed nami mały prezent dla każdego ucznia i nauczyciela.

Te zmiany to jednak nie wszystko co dzieje się w bibliotece. Mieliśmy już przyjemność uczestniczyć w wędrówce po Zagórzu, po którym oprowadzał nas pan Artur Ptasiński - członek Stowarzyszenia Pakosznica. Dzięki niemu odkryliśmy nieznane zakamarki i poznaliśmy historie z dalszej i bliższej przeszłości naszej dzielnicy. Przed nami kolejne wyprawy - część jeszcze jesienią, kolejne natomiast wiosną przyszłego roku.

Zagórze to jeden z zgłębianych przez nas tematów. Drugim są biblioteczne katalogi, które po wizycie w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 15, nie mają już przed nami żadnych tajemnic. Umiemy wyszukiwać konkretne pozycje, wiemy, czym różni się wydawnictwo ciągłe od zwartego oraz jak odcyfrować informacje zawarte w sygnaturze dokumentu. Podczas wizyt w miejskiej bibliotece nie mogło też zabraknąć najmłodszych. Dla nich jednak katalogi to jeszcze zbyt wielkie wyzwania, dlatego z radością oddali się jesiennemu bajaniu na dywanie. Kolorowej zabawie nie było końca!