22 października 2013

Rozmowy o książkach

To już będzie czwarty raz, jak w piątkowe popołudnie spotkamy się w bibliotece, żeby porozmawiać o książkach. Do tej pory udało nam się już obgadać czy Peeta jest lepszy od Gale'a (oczywiście w Igrzyskach śmierci), wczuć się w rolę wikingów, którzy dopiero uczą się jak tworzyć drużynę (w Drużynie Johna Flannagana) i całkowicie skrytykować współczesną polską poezję (bo beznadziejna i niezrozumiała, a do tego przegadana). W tym tygodniu zmierzymy się natomiast z książkowym obrazem szkoły i przedyskutujemy czy szkoła jest beznadziejna czy jednak, aż tak bardzo nie.

Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach. Najlepiej zresztą jak przeczytacie co myślą jedne z dotychczasowych uczestniczek naszych spotkań Stasia i Marzena:
Od jakiegoś czasu w naszej bibliotece szkolnej odbywają się spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Każdy kto lubi przeczytać od czasu do czasu jakąś książkę, jest tutaj mile widziany. Tradycyjnie w co drugi piątek o 14:30 spotykamy się przy stolikach w zacisznej bibliotece i rozmawiamy o przeczytanej wspólnie lekturze. Do tej pory były to Igrzyska śmierci, Drużyna. Wyrzutki i Stowarzyszenie umarłych poetów. Towarzyszą temu luźna atmosfera, przemili ludzie i liczne wybuchy śmiechu. Możemy tutaj szczerze i bez żadnego stresu pogadać na interesujące nas tematy. Związane z literaturą – oczywiście. Nie ma żadnego odpytywania, mówisz co chcesz, bez słownikowych regułek. To taki przyjemny zryw od szkolnej, czasem męczącej, rzeczywistości. Myślę, że warto przyjść i zobaczyć o co chodzi.