4 listopada 2013

Pasowanie na czytelnika

Październik w naszej bibliotece to nie tylko Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, to także, a może nawet przede wszystkim pasowanie nowych uczniów na czytelników. Zatem, podobnie jak w ubiegłych latach, w ostatnim tygodniu października bibliotekę odwiedzili przyszli adepci umiejętności doskonałego orientowania się w księgozbiorze i znawcy bajek, baśni, a z czasem także powieści.

Jak co roku nie mogło się odbyć bez krótkiego wprowadzenia w świat książek. Dowiedzieliśmy się jak chciałaby być traktowana stara księga, a także, co oznacza, że książki są zjadane. Były piosenki i filmy - prawdziwy kalejdoskop wrażeń i kolorów. Tuż po złożeniu uroczystej przysięgi i pasowaniu księgą młodzi czytelnicy mogli wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Jednak zanim to nastąpiło pierwszoklasiści po raz pierwszy w historii naszej biblioteki otrzymali karty biblioteczne. Teraz dzięki nim mogą w pełni korzystać z komputerowego systemu wypożyczeń cały czas sukcesywnie wprowadzanego w naszej bibliotece.