18 marca 2014

Kraina bajki i baśni

Zgodnie z coroczną tradycją w marcu w naszej bibliotece gościmy przedszkolaków z sąsiedzkiego przedszkola. Tym razem szkolna biblioteka stała się, specjalnie dla nich, krainą bajek i baśni, gdzie nasi mali goście spotkali różne fantastyczne postacie smoków, piratów, lalek i inne znane z kart książek.

Na naszych oczach książki zamieniały się w pirackie okręty, znaleźliśmy zgubiony przez Kopciuszka pantofelek, razem z Muchą podróżowaliśmy mucholotem do Krakowa, gdzie poznaliśmy historię Smoka Wawelskiego, którego już wcale się nie baliśmy, bo wiedzieliśmy, że smoki są różne - taki smok łasuch na przykład nie skrzywdzi nikogo. Odwiedziliśmy też smoczą krainę, gdzie ważyliśmy żaby, zbieraliśmy owoce i kolorowaliśmy smocze portrety. Smutek z pożegnania z taką bajkową krainą osłodziły na szczęście drobne, słodkie prezenty.

Zapraszamy za rok!