9 kwietnia 2014

Przedstawiamy jury

Organizacja konkursu to dla nas straszne frajda. W tej chwili, zanim jeszcze otrzymamy pierwsze prace, bardzo cieszymy się z naszego jury. Udało nam się bowiem zaprosić naprawdę niesamowite osoby:

Edyta Antoniak-Kiedos

Krytyk literacki, regionalista, animator kultury (m.in. cykl imprez literacko-muzycznych Zderzenia poetyckie), nauczyciel, wykładowca. Ukończyła filologię polską i studia doktoranckie z zakresu literaturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przygotowuje rozprawę doktorską o twórczości poetyckiej Tadeusza Kijonki. Ostatnio dla TV Zagłębie przygotowuje cykl wywiadów telewizyjnych Siadamy z kulturą, do których zaprasza wybitne osobowości świata kultury i sztuki. W roku 2013 otrzymała Stypendium Prezydenta Sosnowca w Dziedzinie Kultury.
(informacje za: Poeci Po Godzinach)

Anna Krawczyk

Absolwentka filologii polskiej. W swojej pracy doktoranckiej zajmuje się modą i strojem, pasjonują ją wszelkie zaskakujące analogie i korespondencje. Jest pracownikiem merytorycznym w Centrum Literatury Dziecięcej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu i wokalistką Psychodelic Sexy Funk.