16 września 2014

Nowy rok

Za nami już pierwsze dwa tygodnie nowego roku szkolnego. Powitania, relacje z wakacji, ale też pierwszy szok po zderzeniu ze szkolnymi obowiązkami za nami. Teraz czas zająć się tym co przed nami. 

W naszej bibliotece najważniejsza sprawą we wrześniu było przygotowanie nowych podręczników dla tegorocznych pierwszoklasistów. Choć rozdaliśmy już ponad 100 elementarzy i tyle samo zeszytów ćwiczeń wiele jeszcze przed nami. Co kilka miesięcy rozdawać będziemy kolejne części bezpłatnej książki dla pierwszaków. 

Ten rok przebiegał będzie nie tylko pod znakiem podręczników. Wiele miejsca w naszej bibliotece poświęcić chcemy ważnej we współczesnym świecie umiejętności - programowaniu. Już w październiku startujemy z programem Mistrzowie Kodowania, a w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych planujemy udział w Code Week EU, czyli tygodniu kodowania organizowanym  przez Unię Europejską. 

Oczywiście nie zapomnimy też o książkach - będziemy czytać, czytać, czytać. Jest też szansa na nowe zakupy, które będziecie mogli wyrywać sobie z rąk. Poza tym oczywiście to co zwykle w bibliotece, czyli interesujące konkursy, ciekawe wydarzenia, trochę poważnej nauki i mnóstwo świetnej zabawy.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza