31 października 2014

To już wszystko

Trudno w to uwierzyć, ale październik już za nami, a razem z nim dobiega nasze ulubione święto - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku nawet nas samych zaskoczyła liczba przygotowanych w bibliotece wydarzeń. Podróżowaliśmy w przeszłość i w przyszłość, graliśmy w gry komputerowe, planszowe i karciane, dzięki zaproszonym gościom poznawaliśmy świat twórców gier mobilnych, odwiedziliśmy średniowieczny jarmark, przyjęliśmy do grona czytelników nowych uczniów, przypomnieliśmy sobie też zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Przez cały miesiąc przez naszą bibliotekę przewinęło się co najmniej 1000 osób. Niektórych gościliśmy na wszystkich wydarzeniach, inni pojawiali się tylko przy niektórych okazjach. Z każdych odwiedzin niezwykle się cieszyliśmy. Z olbrzymią radością przyjmowaliśmy również pozytywne reakcje rodziców, którzy często całkowicie przypadkowo, byli uczestnikami naszych bibliotecznych wydarzeń.

Podsumowując październikowe święto jednocześnie obiecujemy, że nie zwalniamy. Już po weekendzie czekają na nas przygotowania do wyjątkowych obchodów święta 11 listopada, a zaraz po nim zaprosimy was na dwa duże konkursy.