22 października 2014

Za półmetkiem

Za nami już połowa Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W naszej bibliotece wydarzyło się już tak wiele, że nie mamy nawet kiedy wam o tym napisać. Dlatego w pierwszej chwili wytchnienia, podczas szykowania kolejnych atrakcji mamy dla was krótką relację.

Tydzień Kodowania okazał się wielkim sukcesem. Gdy zobaczyliśmy uczniów i nauczycieli grających razem w historyczne gry planszowe i karciane, które przygotowaliśmy, zastanawialiśmy czy przyszła do nas cała szkoła czy tylko trzy czwarte. Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się gry komputerowe przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej w Domicach. 

Interesujące było też spotkanie z twórcami gier z firmy b-interaktive, którzy opowiedzieli nam o pracy nad swoją nową grą, pozwolili nam też ją przetestować.

Codziennie gościliśmy też uczniów klas czwartych, piątych i szóstych na zajęciach z podstaw programowania, gdzie przy pomocy kanapkowego robota przygotowaliśmy cały talerz kromek z dżemem. Wbrew pozorom nie było to wcale łatwe. 

Tyle za nami, a przed nami jeszcze mnóstwo ciekawych wydarzeń. Już teraz zapraszamy wszystkich na średniowieczny jarmark, który odbędzie się już jutro!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza