30 listopada 2014

Biało-czerwony listopad

W tym roku szkolnym listopad naprawdę mocno zabarwił się na biało-czerwono. Jeszcze chyba nigdy w historii tak wielu listopadowych dni nie spędziliśmy na spotkaniach z tradycją i historią naszego kraju i naszej najbliższej okolicy.

Wszystko zaczęło się od kolejnej już edycji akcji "Mamy Niepodległą!", czyli wysyłania kartek z okazji święta Dnia Niepodległości. Tym razem kartki cieszyły się naprawdę dużym wzięciem - niejeden z uczniów wysłał nawet kilka kartek do swoich przyjaciół i bliskich. Nie mogło zabraknąć też kartki dla osób i instytucji wspierających i współpracujących z naszą szkołą na co dzień. Wielkim zaszczytem było otrzymanie podziękowań od samego Prezydenta.
Obchody samego święta 11. listopada też nie były takie zwykłe, gdyż gościliśmy Grupę Rekonstrukcji Historycznej GO "Śląsk". Uczniowie mogli skorzystać z żywej lekcji historii, a zachwytów było co nie miara.

Zwieńczeniem naszego patriotycznego listopada był udział w uroczystościach przywrócenia pomnika Nieznanego Żołnierza z lat 1914 - 1920. Reprezentacja naszej szkoły wysłuchała przemówienia Kazimierza Górskiego i apelu poległych oraz złożyła kwiaty pod pomnikiem. Wyjątkową atrakcją okazała się salwa honorowa w wykonaniu 34. Dywizjonu Rakietowej Obrony Powietrznej z Bytomia.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza