23 stycznia 2015

Pierwszy semestr

Powoli wszyscy myślimy już o feriach, ale oczywiście nie może obyć się bez choćby krótkiego podsumowania pierwszej części roku szkolnego. A mamy się czym chwalić - tegoroczne obchody październikowego święta bibliotek szkolnych przejdą do historii! Jeszcze nigdy nie udało nam się zorganizować tak wielu wydarzeń, angażujących tak dużą ilość uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły.

Oczywiście to nie wszystko. W tym roku pozyskaliśmy rekordową ilość książek, zarówno dzięki Waszemu wsparciu (przekazaliście bibliotece naprawdę mnóstwo książek!), jak i wsparciu Dyrekcji naszej szkoły. Do tego czyścimy nasz księgozbiór, bo chcemy, żeby był ultranowoczesny i najfajowszy z fajnych i zachęcał Was do czytania i częstego odwiedzania biblioteki.

Jeśli już jesteśmy przy czytaniu to nie możemy zapomnieć o wynikach czytelnictwa. W tym roku wyglądały następująco:

Musimy w tym miejscu zwrócić uwagę na dużą zmianę w strukturze wypożyczeń, którą po tym semestrze odnotowaliśmy. Po raz pierwszy średnia przeczytanych książek na ucznia gimnazjum przewyższyła tą w klasach 4-6 szkoły podstawowej. Z jednej strony cieszymy się, że zwiększyła się ilość książek czytanych przez gimnazjalistów, z drugiej martwi nas spadek w szkole podstawowej. Jeszcze nie wiemy co oznacza ta zmiana i czy jest to trwały trend, ale będziemy się z Wami dzielić naszymi obserwacjami.

Na jeszcze więcej, jeszcze ciekawszych wydarzeń zapraszamy już w przyszłym semestrze. Nie zapominajcie o swojej bibliotece!