8 kwietnia 2015

Liga mistrzów

Na początku marca wraz z dwoma okolicznymi szkołami podstawowymi zostaliśmy zaproszeni przez Filię nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej do udziału w konkursie "Liga mistrzów". Uczniowie klas piątych przez trzy tygodnie odpowiadali na przeróżne pytania z historii, przyrody, języka polskiego czy matematyki. Część z nich okazała się bardzo prosta, część wyjątkowo podchwytliwa. 

Ostatecznie na podstawie wszystkich odpowiedzi wyłonionych zostało trzech przedstawicieli, reprezentujących naszą szkołę w wielkim finale, który odbył się w Filii 15 MBP. Tam czekały na naszych zawodników kolejne zadania, takie jak rozpoznawanie znanych postaci, zarówno tych historycznych, jak i współczesnych, układanie puzzli, rozpoznawanie znanych budowli ze świata i z Sosnowca i wiele innych. 

W wielkim finale nasza drużyna w składzie Ania Klimek, Kacper Milczarski i Andrzej Janaszek zajęła trzecie miejsce. Doskonałe trzecie miejsce naszego teamu zostało nagrodzone pięknymi książkami i medalami. Poza nagrodami indywidualnymi drużyna zdobyła statuetkę, którą można podziwiać w bibliotece szkolnej. Wszystkim zaangażowanym w organizację  tego ciekawego konkursu bardzo dziękujemy za doskonałą zabawę!
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza