3 czerwca 2015

#MKfinal2015

Świetna zabawa, a jednocześnie dość skomplikowana wiedza - czy można je połączyć w jedno? Uczestnicy 2. edycji programu Mistrzowie Kodowania, w którym nasza szkoła w tym roku wzięła udział, skutecznie udowadniają, że jest to możliwe.

Podczas zajęć kodowania w naszej bibliotece, razem z uczniami klasy 3c i 3 b, przygotowaliśmy ponad 50 projektów w Scratchu, tych bardziej i mniej skomplikowanych. Nieraz okazały się one okazją do prawdziwie szalonych, artystycznych czy reżyserskich wizji. 

Niestety wszystkie najciekawsze nawet zajęcia muszą mieć swój finał. Nie był to zwykły finał. Wszyscy Mistrzowie Kodowania spotkali się 1 czerwca w Warszawie, żeby uczestniczyć w prawdziwym festiwalu zabawy, kreatywności i oczywiście kodowania. Każda uczestnicząca w finale drużyna mogła zaprezentować swoje prace wykonane podczas roku kodowania. My pokazaliśmy naszą maszynkę literującą oraz kosmiczną naukę angielskiego. Nasze projekty cieszyły się dużym zainteresowaniem i otrzymały duży aplauz. 

Projekty to nie wszystko. uczestniczyliśmy też w lekcji żonglowania, pokazie sztuki magicznej, szaleliśmy na rozwścieczonym byku, obserwowaliśmy zapasy robotów, chłonęliśmy wspaniałą atmosferę radości ze wspólnego działania, wspólnego tworzenia czegoś nowego.Do zobaczenia za rok!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza