25 czerwca 2015

Podsumowanie roku

Ten rok upłynął w bibliotece szkolnej pod trzema hasłami - czytania, kodowanie i elementarzowanie.

Pierwszy rok z podręcznikiem dla klas najmłodszych był dla nas sporym wyzwaniem. Konieczność wypożyczenia elementarza dla wszystkich uczniów klas pierwszych z całą pewnością miała wpływ na pracę całej biblioteki.

Kodowanie było dla nas tegorocznym odkryciem. Frajda, jaką dawała znajomość zasad rządzących działaniem komputera i możliwość stworzenia swojego własnego kawałka kodu, była niesamowita. A do tego jeszcze finał w Warszawie na Stadionie Narodowym! Po prostu wow!

Oczywiście nie mogło zabraknąć w naszej bibliotece czytania. Ten rok był ciekawy również pod tym względem. Przesunięcia w ilościach przeczytanych książek między klasami 4-6 szkoły podstawowej i gimnazjum, pozwalają nam wierzyć, że gimnazjum nie będzie już w końcówce czytelniczych rankingów. Warto też podkreślić, że średnia ilość przeczytanych w naszej bibliotece książek rośnie - oby tak dalej!

Zakończenie roku to doskonała okazja do różnego rodzaju podziękowań. W tym roku dziękowaliśmy pani Sylwii Szarwark, mamie jednej z uczennic, która stale okazuje olbrzymie serce i pamięć o naszej bibliotece, ale również za wsparcie w naszej współpracy z Filią 15 MBP. Olbrzymie podziękowania przekazaliśmy również pani Elżbiecie Stach, dzięki której dział książek dla dorosłych nie mieści się już na przeznaczonym mu regale.

Na koniec życzymy wszystkim miłych, bezpiecznych i zaczytanych wakacji.