16 czerwca 2015

Statystycznym okiem

To ten czas! Czas na nasze coroczne statystyczne podsumowanie roku w bibliotece. Co nas interesuje? Oczywiście ile czytacie - w sumie i średnio na jednego czytelnika. W szkole podstawowej, gimnazjum, w klasach 1-3, 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum. 

Chcąc pokusić się o jakieś wnioski, możemy napisać, że czytelnictwo w naszej szkole wzrosło! (bardzo delikatnie, ale zawsze) Jak zwykle dużo czytają klasy najmłodsze, choć w tym roku zauważyliśmy małe zaangażowanie ze strony oddziałów przedszkolnych. Z czasem zainteresowanie książkami, jeszcze silne w klasach 1-3 SP, niestety spada. Ciekawe rzeczy dzieją się jednak jeśli porównamy klasy 4-6 SP i klasy gimnazjalne. Tradycyjnie sytuacja wyglądała, że im starsi, tym czytaliście mniej. W tym roku wskaźniki na tych dwóch etapach wyrównały się. Podejrzewamy, że pewna grupa uczniów czytających dużo przeszła już ze szkoły podstawowej do gimnazjum i to oni są powodem tego statystycznego zamieszania. Znamy nawet konkretne nazwiska!

Poniżej znajdziemy szczegóły. Oczywiście zawsze mamy nadzieję, że za rok będziecie czytać jeszcze więcej!Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza