5 października 2015

MMBS 2015

Październik = Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Oznacza to mnóstwo atrakcji i imprez w bibliotece. Zaczynamy jak zwykle spotkaniami z klasami pierwszymi gimnazjum, gdzie wykorzystamy magiczną kostkę kodów QR.

Później czeka na nas Europejski Tydzień Kodowania, pełen zajęć, warsztatów i pokazów nowych, ciekawych technologii. Druga połowa października to oczywiście powitanie nowych czytelników w naszej bibliotece. Zakończymy natomiast bibliotecznym swapem, podczas którego zamienimy wszystkie bezużyteczne rzeczy na świeże cudeńka.

Oczywiście nie może zabraknąć również konkursów. Pierwszy z nich - pozornie bardzo prosty - wymaga od was oszacowania ilości cukierków w słoiku, jaki znajdziecie w bibliotece. Rozwiązanie już w najbliższy piątek!

Konkurs drugi to konkurs zdjęciowy. Prosimy was o przesłanie dowolnego zdjęcia z hasłem tegorocznych obchodów MMBS - "Biblioteki rządzą". Zdjęcia możecie wysłać do nas poprzez serwis Instagram, otagujcie je tylko hasłem #bibliotekazso5. Możecie również wysłać je do nas pocztą na nasz adres mailowy: biblioteka@zso5.sosnowiec.pl. Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego 30 października.

Pamiętajcie - Biblioteki rządzą!