12 października 2016

Goście, goście

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych trwa! W jego trakcie nie mogło zabraknąć spotkania z uczniami klas pierwszych gimnazjum. Lubimy co roku spotykać się z gimnazjalnymi świeżakami, bo chcemy poznać te twarze, które pojawiają się w naszej szkole we wrześniu po raz pierwszy. Lubimy też dlatego, bo chcemy przypominać o istnieniu biblioteki w gimnazjalnym świecie, o wypożyczalni i czytelni, o księgozbiorze podręcznym, o tym co trzeba robić, a czego lepiej nie.

Tym razem nie tylko razem odkrywaliśmy warsztat informacyjny biblioteki, ale również zapraszaliśmy na wszystkie wydarzenia, jakie jeszcze w październiku przed nami, zachęcaliśmy do udziału w konkursach i... testowaliśmy! Tak, sprawdzaliśmy wiedzę naszych ledwo co upieczonych gimnazjalistów na temat szkolnej biblioteki. Jeśli też chcecie się sprawdzić serdecznie zapraszamy - wystarczy kliknąć obrazek poniżej. Na najlepszych czekają nagrody!

Na koniec wizyty nie mogło zabraknąć prezentów dla naszych gości. Tu czekała na nich niezwykła niespodzianka - wypożyczali książki, nie wiedząc, co kryje się pod ozdobnym papierem! Czasem los był bardzo trafny, czasami był okazją do poznania nieznanego i do tej pory omijanego gatunku.