2 listopada 2016

MMBS zakończony!

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych już dobiegł końca. Po raz kolejny mieliśmy olbrzymią przyjemność gościć olbrzymią ilość z Was.

Październik okazał się być pełen niespodzianek. Zaczęliśmy od zaproszenia uczniów klas pierwszych gimnazjum, którzy nie tylko mogli sprawdzić się w teście znajomości biblioteki, ale również wyszli z książką-niespodzinką. Akcja wypożyczenia z tajemnicą okazała się wielkim sukcesem i pozwoliła wielu uczniom odkryć literackie lądy wcześniej im całkowicie nieznane.

Jedną wielką tajemnicą był nasz biblioteczny escape room. Zaczarowana biblioteka była wielkim wyzwaniem dla uczennic klas 1A i 1C. Zagadka goniła zagadkę, emocje sięgały zenitu, były też momenty straszne. Wszystkim drużynom zabrakło dosłownie kilku minut, żeby rozwiązać wszystkie zagadki, ale z całą pewnością powtórzymy jeszcze nasz escape room w tej lub innej odsłonie.

Największą niespodzianką naszego Miesiąca Bibliotek była całkowicie niespodziewana, ale ciężko przez nas wypracowana, wizyta autora wielu dziecięcych bestsellerów Grzegorza Kasdepke. Autor spotkał się z uczniami klas 1-3 szkół podstawowych oraz uczestnikami programu Fundacji Orange Mega Misja. Wizyta była dla nas olbrzymią przyjemnością i mamy nadzieję, jeszcze spotkać się z autorem Kacperiady.

Oczywiście nie mogło zabraknąć dużego wspólnego święta, gdzie oglądaliśmy nowe książki w bibliotece, graliśmy w gry wykonane przez uczniów i bawiliśmy się naszym szkolnym robotem.

A następny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych już za rok!