Regionalia

Spotykając się i rozmawiając o naszym najbliższym otoczeniu chcemy przede wszystkim koncentrować się na pielęgnowaniu i rozwijaniu dziedzictwa kulturowego w naszym regionie, kształtowaniu poczucia bliskości i realnego związku z małą ojczyzną, a także wydobywaniu wszystkich wartości jakie tkwią w lokalnej społeczności.

I tak lektura książki Sosnowiec – spacerownik historyczny zainspirowała nas do spacerów śladami naszych rodziców i dziadków, podczas których zbieraliśmy rodzinne pamiątki, spisywaliśmy wspomnienia, na koniec dokumentując naszą pracę.

Panie Zofia Cencek, Maria Francuz i Halina Kwiatkowska - hafciarki ze Stowarzyszenia Twórców Zagłębia Dąbrowskiego zaprezentowały nam swoje prace. Opowiadały o swojej pracy twórczej i związkach z naszą małą ojczyzną. Wszystkich, którzy nie uczestniczyli w spotkaniu zapraszamy do wysłuchania wywiadu z lokalnymi twórczyniami:O twórczości naszych gości i ich działalności w ramach Stowarzyszenia można też dowiedzieć się więcej na jego stronie.

Jednocześnie cały czas zwiększamy swoją wiedzę o Zagłębiu, a efekty naszych naukowych eksploracji publikujemy w formie prezentacji multimedialnych, z którymi można zapoznać się poniżej:


W odkrywaniu piękna naszego najbliższego otoczenia towarzyszą nam nie tylko nauczyciele, ale również inni pracownicy naszej szkoły. Efektem naszych wspólnych działań była wystawa prac fotograficznych pana Włodzimierza Opalińskiego, która odbyła się w 2011 roku.

W ramach Kącika Regionalnego gromadzimy również w bibliotece różne eksponaty (przedmioty, zdjęcia, pocztówki) związane właśnie z obszarem Zagłębia Dąbrowskiego.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza